Sprzęt Ochrony Osobistej

 

gekoGecko

Morski kask ratowniczy

MK11 Gecko Marine Safety Helmet jest sprawdzonym i niezawodnym podstwowymśrodkiem bezpieczeństwa własnego. Używany i rozwijany od 20 lat nie ma lepszego następcy – komfortowy i bezpieczny, z poduszką powietrzną w środku dostosowującą się do indywidualnych potrzeb. Dostępny w różnych kolorach i wersjach z wizjerem lub bez.

Szybka wizjera wykonana jest materiału Lexan Polycarbonate dającego najwyższe zabezpieczenie przed uderzeniem (norma BS4110 Eye Protection for Vehicle Users). Dostępne w wersji krótkiej lub długiej i o różnym stopniu przyciemnienia. Ochrona przed promieniami UV


Zestaw słuchawkowy Geckoear

Gecko PTT Marine Comms to wygodny i praktyczny elementy pokładowego systemu komunikacyjnego. Pracujący na standardowych złączach pasujący do zdecydowanej większości VHF.

 


latarkaLatarka Flash Light

Model Fenix UC40 to konieczne uzupełnienie personalnego zestawu roboczego. Dołączana do hełmu, mocna latarka ledowa (420 lumenów) ładowna przez USB lub zestaw ładujący.Posiadająca możliwość regulacji intensywności świecenia w czterech zakresach (min 9 lumenów i 130h świecenia). Łatwy w użyciu włącznik boczny umożliwia proste przełączanie jedną ręką. Może być dodatkowo wyposażona w światło czerwone.


skafander_suchyNorthgear – suchy skafander

Podstawowy środek ochrony osobistej – zapewnia ochronę termiczną dzięki specjalnej membranie wodoodpornej. W trzech różnych odmianach od w pełni suchej (Constant Wear Immersion suit) po Driver Immersion i powierzchniowy lekkie Over Water Flight suit.

Spełniający najwyższe standardy i sprawdzony w wielu służbach ratowniczych. Posiadający aprobaty 89/69/EEC EN ISO, standard 15027-1 = CE lub IMO LSA- Code Solas.

Szczególnie polecamy model 7420 CG przeznaczony dla w pełni profesjonalnych zastosowań z dodatkowymi suchymi kieszeniami (na nogę i ramię).

 


Kamizelki ratunkowekamizelki_ratunkowe

Posiadamy różne kamizelki z aprobatami SOLAS ale polecamy model Baltic SAR – dedykowany dla służb poszukiwawczo ratunkowych. Posada on większa wyporność niż standardowy model 50N i zintegrowaną uprząż

 


bagThrow bag

Komfortowa i zwarta rzutka umożliwiająca daleki i celny rzut. Dostępna z 8mm liną długości 15,20 lub 25 metrów.